Red Hot Chili Peppers: on the road again!

Στις 15 Οκτωβρίου ξεκινάει η προπώληση των εισιτηρίων για τις επερχόμενες συναυλίες των Red Hot Chili Peppers! Ετοιμαστείτε γιατί τα παιδιά έχουν ετοιμάσει full παγκόσμια περιοδεία και με τεράστια ονόματα να ανοίγουν τις συναυλίες τους, όπως: The Strokes, A$AP Rocky, Beck, Anderson .Paak & The Free Nationals, HAIM, St. Vincent, κ.ά. 

Συνολικά και μέχρι στιγμής έχουν ανακοινωθεί 32 συναυλίες σε Ευρώπη & Αμερική, ενώ είναι η πρώτη τους περιοδεία που στην παρέα τους θα είναι και ο John Frusciante. 

RED HOT CHILI PEPPERS 2022 WORLD TOUR DATES: 

Europe

Sat Jun 04 – Seville, Spain – Estadio La Cartuja De Sevilla     

Tue Jun 07 – Barcelona, Spain – Estadi Olimpic

Fri Jun 10 – Nijmegen, Netherlands – Goffertpark 

Wed Jun 15 – Budapest, Hungary – Puskas Stadium 

Sat Jun 18 – Firenze, Italy – Firenze Rocks (festival date)

Wed Jun 22 – Manchester, UK – Emirates Old Trafford

Sat Jun 25 – London, UK – London Stadium

Wed Jun 29 – Dublin, Ireland – Marlay Park

Fri Jul 01 – Glasgow, UK – Bellahouston Park

Sun Jul 03 – Leuven, Belgium – Rock Werchter (festival date)

Tue Jul 05 – Cologne, Germany – RheinEnergieStadium

Fri Jul 08 – Paris, France – Stade de France

Tue Jul 12 – Hamburg, Germany – Volksparkstadion

North America

Sat Jul 23 – Denver, CO – Empower Field at Mile High

Wed Jul 27 – San Diego, CA – Petco Park

Fri Jul 29 – Santa Clara, CA – Levi’s Stadium

Sun Jul 31 – Los Angeles, CA – SoFi Stadium

Wed Aug 03 – Seattle, WA – T-Mobile Park

Sat Aug 06 – Las Vegas, NV – Allegiant Stadium

Wed Aug 10 – Atlanta, GA – Truist Park

Fri Aug 12 – Nashville, TN – Nissan Stadium

Sun Aug 14 – Detroit, MI – Comerica Park

Wed Aug 17 – E. Rutherford, NJ – Metlife Stadium

Fri Aug 19 – Chicago, IL – Soldier Field

Sun Aug 21 – Toronto, ON – Rogers Centre

Tue Aug 30 – Miami, FL – Hard Rock Stadium

Thu Sep 01 – Charlotte, NC – Bank of America Stadium

Sat Sep 03 – Philadelphia, PA – Citizens Bank Park

Thu Sep 08 – Washington, DC – Nationals Park

Sat Sep 10 – Boston, MA – Fenway Park# (on sale date TBA)

Thu Sep 15 – Orlando, FL – Camping World Stadium^    

Sun Sep 18 – Arlington, TX – Globe Life Field

 

#RED963 #itsREDitrocks 

Red Overnight 10:00μμ - 6:00πμ
Now Playing
Stay The Night Chicago
Recently Played
Heavy Cross Gossip
Pretty Woman Van Halen
One Of Us Joan Osborne
On My Mind Sunday Drivers
Έχετε αποσυνδεθεί...

Συνδεθείτε τώρα!

All Frontstage Radios

Red 96.3

Εδώ και 16 χρόνια, ο Νο. 1 σταθμός για τη ροκ μουσική στην Αθήνα! It’s RED, it rocks.

En Lefko 87.7

Ο Νο. 1 εναλλακτικός ραδιοφωνικός σταθμός της Αθήνας. Discover Great Music!

HiT 88.9

Ο Number 1 Adult Pop σταθμός! Με θετική ενέργεια, ΌΛΑ τα HiT και την Φράση που Πληρώνει.

Mελωδία 99.2

Ο κορυφαίος σταθμός έντεχνου ελληνικού ρεπερτορίου από το 1991. Πιάσε Μελωδία!

Kidsradio.com

Το πρώτο παιδικό διαδικτυακό ραδιόφωνο. Παιδικά τραγούδια, παιδικά παραμύθια, παιδικό ραδιόφωνο!

Google Play App Store
App Store Google Play